Kształcenie w Szkole Branżowej I-ego stopnia w zawodzie Operator obrabiarek skrawających

Idealny wybór zawodu dla fanów techniki po ukończeniu szkoły podstawowej

Ukończyłeś/-aś z sukcesem szkołę podstawową i chcesz zapewnić sobie już teraz bezpieczną przyszłość zawodową? Jeśli tak, to koncepcja dualnego kształcenia w naszej renomowanej Akademii jest właśnie dla Ciebie. Tutaj nauczysz się zawodu Operatora obrabiarek skrawających w perfekcyjnym połączeniu teorii z praktyką, a od pierwszego dnia kształcenia otrzymasz stałe miesięczne wynagrodzenie.  Przez dwa dni w tygodniu będziesz uczęszczać do szkoły, aby zdobyć wiedzę teoretyczną, a przez pozostałe trzy dni tygodnia będziesz się uczyć w Akademii Haeringa i bezpośrednio w wydziałach produkcyjnych firmy, gdzie będziesz mógł/mogła zastosować i pogłębić zdobytą wiedzę. Kolejna ogromna korzyść dla Twojej kariery: W Akademii Haeringa będziesz się uczyć na najnowocześniejszym parku maszynowym, który oferuje Ci praktyczne doświadczenie na najwyższym poziomie.

Kształcenie na Operatora obrabiarek skrawających w systemie dualnym trwa 3 lata, podczas których uczysz się zawodu zgodnie z przygotowanym programem nauczania w kwalifikacji MEC.09. Podczas zajęć praktycznych w Akademii Haeringa poznasz podstawy procesu skrawania metali i różne etapy obróbki na konwencjonalnych i sterowanych numerycznie obrabiarkach skrawających. Poznasz m.in. nowoczesne technologie skrawania metali, procesy automatyzacji oraz robotyzacji produkcji, narzędzia i techniki jakościowe. Swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem będziesz wspierać zespół ekspertów i specjalistów, którzy dostarczają precyzyjne części m.in. dla koncernów motoryzacyjnych i klientów z innych branż na całym świecie. W czasie naszego kształcenia zawodowego nauczysz się w teorii i praktyce wszystkiego, czego potrzebuje nowoczesny specjalista.

Poza tym, w czasie okresu kształcenia masz możliwość skorzystania z wielu dodatkowo przygotowanych ofert firmy: możesz uczęszczać na kursy językowe w Akademii czy  mieć możliwość odbycia praktyk i szkoleń w Akademii Häring w naszej siedzibie w Niemczech.

Twoje perspektywy kariery w firmie Häring

Po ukończeniu Twojego kształcenia zawodowego z sukcesem, dołączysz do firmy Haering jako wykwalifikowany pracownik lub ustawiacz maszyn w wydziałach produkcyjnych. Będziesz tam odpowiedzialny za sterowane numerycznie wielowrzecionowe automaty tokarskie lub za technologicznie najnowocześniejsze centra obróbcze, na których codziennie wytwarzane są produkty najwyższej jakości dla największych koncernów przemysłowych na całym świecie.

To od Ciebie zależy, po jakich stopniach kariery będziesz się wspinać - zaangażowanym i dobrym specjalistom oferujemy wszelkie możliwości rozwoju i osiągania swoich celów.

ein junger braunhaariger Azubi schaut Metallteil an

Twoje zadania:

  • Poznajesz wszystkie etapy procesów technologicznych, począwszy od opracowania produktu i magazynowania materiałów, poprzez produkcję, kontrolę jakości i wysyłkę.
  • Zdobywasz obszerną wiedzę na temat różnych materiałów, ich właściwości i możliwości obróbki (procesy obróbki metali, technologia i technika produkcji, materiałoznawstwo i dokumentacja techniczna).
  • Obróbkę metali przeprowadzasz na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających i/lub sterowanych komputerowo nowoczesnych centrach obróbczych.
  • Nadzorujesz i optymalizujesz procesy produkcyjne.

Twój profil:

  • Ukończyłeś/-aś szkołę podstawową.
  • Jeśli słyszysz tematykę techniczną, stajesz się zaintrygowany/-a.
  • Według Twoich przyjaciół jesteś osobą dociekliwą i zmotywowaną.
  • Jesteś zręczny/-a manualnie i chcesz wprowadzać w życie innowacyjne pomysły techniczne.

Kluczowe informacje dot. kształcenia:

Data rozpoczęcia kształcenia

W dniu 1 września każdego roku

Szkoły partnerskie

ZS CKP Bujny
ZSP CKU Szydłów

Czas trwania kształcenia

3 lata

Zainteresowany/-a?

Haering Polska Sp. z o.o.
ul. Antona Haeringa 14
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska
+48 44 648 89 00
​​​​​​​akademia(at)anton-haering.pl​​​​​​​

Osobiście, Szybko, Bezpośrednio
Jeśli masz pytania, od teraz możesz je zadać przez Facebook Messenger @szkolahaeringa
lub WhatsApp 44 648 81 16.

Seite 1

Data urodzenia

Max. wielkość pliku

Rozmiary plików: w sumie maks. 10 MB na jedną aplikację
Dozwolone rozszerzenia plików: .pdf, .jpeg

Zgodnie z oświadczeniem o ochronie danych osobowych wszystkie informacje są przetwarzane wyłącznie w celu opracowania odpowiedzi na Państwa zapytanie.

Podziel się stroną